سه شنبه ٠٨ بهمن ١٣٩٨ - 
1 2
 
صفحه اصلي > نمایش اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ماموريت دو روزه براي تشکيل "کنسرسيوم درمان کم‌کاري تيروئيد با ترکيب T3-T4" افتخاري ديگر براي نظام سلامت جمهوري اسلامي

به ابتکار و دعوت دکتر فريدون عزيزي، رئيس پژوهشکده علوم غدد درون ريز و متابوليسم،  جلسه براي تشکيل کنسرسيومي به همين منظور  دوشنبه نوزدهم شهريورماه 97 از ساعت 11 الي 17 در هتل هيلتون فرودگاه آمستردام برگزار شد. 

دکتر فريدون عزيزي، دکتر دومنيکو سالواتوره از دانشگاه ناپل ايتاليا، دکتر رابين پيترز از دانشگاه اراسموس هلند، دکتر بريت نايگارد از دانشگاه کپنهاک دانمارک و دکتر مارکومديسي از دانشگاه اراسموس هلند از ديگر دانشمندان برجسته بين المللي حاضر در اين نشست بودند. همچنين دکتر کالين ديان از دانشگاه کاريف انگلستان و دکتر ميرعليرضا تکيار از دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي از طريق اسکايپ در بحث‌ها شرکت داشتند.

ابتدا دکتر عزيزي در مورد سوابق درمان کم‌کاري تيروئيد، کاستي‌هاي درمان با لووتيروکسين در 15-20 درصد بيماران و مطالعات انجام شده در مورد فرآورده‌هاي دارويي ترکيبي T3+T4 و نيز پلي‌مرفيسم‌هاي ژنتيکي در ارتباط با آنزيم‌هاي دي‌آيدوينار که در توليد T3 از T4 موثر هستند، و امکان ارجحيت ترکيبات T3 آهسته رهش مخلوط با لووتيروکسين در درمان کم‌کاري تيروئيد صحبت نمود. ايشان همچنين در مورد برنامه Horizon 2020 و عنوان خاصي که کنسرسيوم مي‌تواند از طريق آنها از اعتبارات اين سازمان اتحاديه اروپا استفاده کند اطلاعاتي به حاضرين داد، سپس بحث و تبادل‌نظر در مورد تشکيل کنسرسيوم از اساتيد دانشگاه‌هاي فوق و احتمال ارسال پروپوزال براي H2020 به مدت 5 ساعت انجام گرديد.

حاضرين تشکيل کنسرسيوم متشکل از اساتيد دانشگاه‌هاي اروپا و دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي را مورد تاييد قرار دادند و مقرر شد که هر يک از اساتيد بخش‌هايي از پروپوزال اوليه را که بايد قبل از 2 اکتبر 2018 به H2020 ارسال شود تهيه کنند و آقاي دکتر تکيار پيگيري لازم براي دريافت مطالب و تهيه پروپوزال اوليه را انجام دهد. جلسه بعدي کنسرسيوم براي نهايي کردن اين پروپوزال روز پنجشنبه 18 سپتامبر از طريق اسکايپ انجام گرديد و پروپوزال براي بررسي قرار گرفتن در قالب پروژه Horizon 2020 اتحاديه اروپا ارسال شد. 


١٠:١٠ - چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٤٧٤    /    تعداد نمایش : ٥٩٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
 
پیوندهای مهم
سامانه پژوهان
------------------------- 
سامانه نوپا
------------------------- 
کتابخانه مرکزی
------------------------- 
 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشــتی
پژوهشكده غدد درون ريز و متابوليسم
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم
تلفن : 22432500 - 021
پست الکترونیک : info@endocrine.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.