يکشنبه ٢٨ مرداد ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
 
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


نتايج مطالعات بومي، راهگشاي پيشگيري از مرگ و مير
برحسب آمار رسمي منتشر شده بيماريهاي قلبي عروقي سالهاست در صدر جدول عوامل مرگ ومير در ايران قرار دارد. اينکه چه عوامل خطري باعث بروز و شيوع اين دسته از بيماريها مي‌شود توسط بسياري از محققان در جوامع مختلف مورد بررسي قرار گرفته و ما امروزه به خوبي اين عوامل را مي‌شناسيم اما مطالعه در خصوص مهار اين عوامل بسيار اندک است. دکتر فرزاد حدائق رياست مرکز تحقيقات و پيشگيري ازبيماريهاي متابوليک پژوهشکده علوم غدد درون ريز و متابوليسم به همراه گروه همکاران خود اخيراً موفق به انتشار مقاله‌اي با عنوان روند 12 ساله عوامل خطر بيماريهاي قلبي عروقي در بيماران مبتلا به اين اختلال گرديده است. نتايج اين پژوهش که در بستر مطالعه قند و ليپيد تهران با پيگيري 12 ساله 282 نفر مبتلا به اختلالات قلبي حاصل شده مي‌تواند در زمينه پيشگيري سطح سوم و کاهش مرگ و ميرهاي ناشي از اين بيماري کاربرد داشته باشد.
 ١٣٩٧/٠٣/٠٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
هيئت مديره انجمن پيشگيري و درمان چاقي ايران
جلسه هيئت مديره انجمن پيشگيري و درمان چاقي ايران در تاريخ بيست و سوم ارديبهشت ماه در محل پژوهشکده علوم غدد درون ريز و متابوليسم برگزار شد
 ١٣٩٧/٠٣/٠٨ - نظرات : ٠متن کامل >>
همکاري علمي اتحاديه اروپا با ايران
اتحاديه اروپا در پي گسترش مناسبات علمي خود با ساير نقاط دنيا برنامه‌اي تحت عنوان Horizon 2020 در دست اجرا داشته که قصد دارد از طريق آن به پژوهش‌هايي که مي‌تواند با همکاري کشورهاي حوزه اتحاديه اروپا قابل انجام بوده و نتايج آن کاربرد داشته باشد دسترسي پيدا کند. اين برنامه بزرگترين پروژه علمي ارائه شده توسط اتحاديه اروپا به سراسر دنياست که داراي منابع مالي قابل ملاحظه و مشخص بوده و در سه محور اصلي شامل "دانش روز"، "صنعت و فن‌آوري" و "چالش‌هاي اجتماعي نظير بيماريهاي غيرواگير" دنبال مي‌شود. به همين مناسبت گروهي از عوامل علمي و اجرايي اين پروژه با هماهنگي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي از ايران ديدن کردند و طي کارگاهي دو روزه ظرفيت‌هاي پژوهشي ايران در حوزه علوم پزشکي را از نزديک مورد بررسي قرار دادند.
 ١٣٩٧/٠٢/١٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تــازه هاي نشــــر
کتاب مرجعيت علم و فناوري بر مبناي راهبردها و راهکارها با الهام ازسياست هاي کلي سلامت و سياست هاي کلي علم و فناوري ابلاغي رهبر معظم انقلاب اسلامي به تاليف دکتر فريدون عزيزي اخيراً توسط انتشارات دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي و با همکاري پژوهشکده علوم غدد درون ريز و متابوليسم منتشر شد.
 ١٣٩٧/٠١/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>
سخنراني استاد آکسفورد در پژوهشکده
پروفسور Harry Howlett استاد دانشگاه آکسفورد در تاريخ پنجم اسفندماه طي ديداري از پژوهشکده علوم غدد درون ريز و متابوليسم در نشستي با حضور اساتيد و اعضاي هيئت علمي به ايراد سخنراني با موضوع "ارتقاء استانداردهاي مراقبت از بيماران ديابت نوع 2" پرداخت.
 ١٣٩٧/٠١/٢٠ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری
 
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
 
پایگاه اطلاع رسانی دولت
 
نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشــتی
پژوهشكده غدد درون ريز و متابوليسم
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی پژوهشکده علوم غدد درون ریز و متابولیسم
تلفن : 22432500 - 021
پست الکترونیک : info@endocrine.ac.ir

 

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.